Govor

Spoštovani vsi prisotni! Lepo prosim, če se usedete, da lahko začnemo z našo sejo.

Spoštovane članice, spoštovani člani, spoštovana državna sekretarka, vsi vabljeni, vsi ostali prisotni prav lepo pozdravljeni!

Pričenjam 14. sejo Komisije za odnose s Slovenci v zamejstvu in po svetu.

Obveščam vas, da so zadržani in se seje ne morejo udeležiti naslednje članice in člani komisije, in sicer Felice Ziza. Na seji kot nadomestnih članov nimamo nobenega, tako da zaenkrat so z nami vsi pravi naši člani in članice komisije.

Glede na to, da je seznam vabljenih obširen, ga na tem mestu ne bom prebirala, je pa razviden iz samega sklica seje. S svojo udeležbo na seji pa so opravičili magistrica Susanne Weitlaner, predsednica Kulturno društvo Člen 7 za avstrijsko Štajersko, Pavlova hiša ter članici Sveta Vlade Republike Slovenije za Slovence po svetu, doktorica Urška Prepeluh Magajne in Alenka Udovč.

S sklicem seje ste prejeli dnevni red. Ker v poslovniškem roku nisem prejela predlogov za njegovo spremembo, je določen takšen dnevni red, kot ste ga prejeli s sklicem.

Prehajamo na obravnavo 1. TOČKE DNEVNEGA REDA, TO JE UREJANJE, OHRANJANJE IN DIGITALIZACIJA SLOVENSKE KULTURNE DEDIŠČINE V ZAMEJSTVU IN PO SVETU.

S sklicem seje 6. 3. ste prejeli sledeče gradivo, in sicer informacijo Urada Vlade Republike Slovenije za Slovence v zamejstvu in po svetu ter zaključno poročilo raziskave Inštituta Asef Digitalna preobrazba slovenske izseljenske skupnosti v Združenih državah Amerike in Kanade ter kasneje 10. 3. še informacijo Arhiva Republike Slovenije in 19. 3. še opomnik Narodne univerzitetne knjižnice.

K besedi sedaj vabim državno sekretarko Urada Vlade Republike Slovenije za Slovence v zamejstvu in po svetu, gospo Vesno Humar, da nam predstavi kratko posredovano gradivo. Izvolite.