Hvala za besedo, poslanke in poslanci.
Po sanaciji, po poplavah, lanskih, smo zdaj mi v točki, kjer je razen šestih objektov so vsi upravičenci dobili v roke cenitvena poročila. To pomeni, da imajo v rokah neko zagotovilo, kakšna finančna sredstva lahko pričakujemo in smo šli zdaj v fazo naprej zagotavljanja parcel za te upravičence. V vseh teh pogovorih, ki smo jih imeli na terenu, po pogovorih v Državnem svetu, tudi na vašem odboru zadnjič smo se pogovarjali tudi o tem, da moramo kmetijska zemljišča varovati. To pomeni, da ne spreminjamo iz kmetijskih v zazidane parcele, kar vse, ampak postopoma. Ravno za to smo naredili dopolnitve v prejšnji vaji spreminjanja tega zakona. Tudi prejšnjič smo jasno povedali, da če bomo ugotovili na terenu, da so potrebne spremembe, zaradi operativnega izvajanja, da bomo ponovno prišli k vam in zato smo danes tukaj. Kot je že kolegica omenila, smo dodali novo varovalko. In sicer ne želimo, da bi prišlo do tega, da bi spreminjali kmetijska zemljišča v stavbna, da bi nekdo to kupil in potem samo na podlagi uporabne pogodbe to nekaj časa imel pri sebi in prodal naprej. Smo predlagali tudi to, da se zraven ob, poleg pogodbe o uporabi zemljišča, da tudi Izjavo za gradbeno dovoljenje. Na tak način bomo res, bomo lažje kontrolirali uporabo teh zemljišč, dejansko samo za upravičence po poplavah.
Druga sprememba pred vami je ta, da v tem delu je bilo nekaj večjih podjetij, ki so utrpela škodo po poplavah, zato da bodo tudi oni lahko vložili vloge za investicijska sredstva za naprej. Predlagamo, da se obdobje podaljša do 31. decembra 2025.
Tretja najmanjša sprememba je pa čisto besedna. In sicer, da se nadomestitve, nadomestna gradnja spremeni z nadomestitveno gradnjo. To je pač v procesu dela prišlo do tega Fellerja. Tako da, to moramo spremeniti.
Spremembe niso velike, jaz vas vabim danes, če lahko pomagate, da jih podpremo, da bomo potem tudi na terenu lažje delali naprej. Verjamem pa, da bodo pol tekom razprave še kakšna dodatna vprašanja na katera bom odgovoril. Hvala.