Govor

Matej Skočir

Hvala za besedo. Saj mi smo zdaj tukaj naslovili več odprtih vprašanj, a ne? Zdaj, kar je vezano na čiščenje komunalne odpadne vode, tudi ta direktiva se na evropski ravni prenavlja. In stališče Slovenije do direktive o čiščenju komunalne odpadne vode, ki v nekaterih segmentih naslavlja vprašanja, ki ste jih odpirali, smo obravnavali, mislim da na tem odboru pred kakšnimi 14 dnevi, in takrat tudi podali stališče Slovenije, ki seveda v bistvu zaostruje nekatere mejne vrednosti, uvaja to kvartarno, terciarno fazo čiščenja, naslavlja vprašanje mikro osnaževal. Vendar je bila ta tema obravnavana pred, mislim na zadnji, predzadnji seji, če se ne motim, odbora.

Kar je pa danes v bistvu predmet razprave so pa v bistvu direktive vezane na vodo. Torej govorimo o vodni direktivi, govorimo o varstvu podzemne vode ter direktiv o varstvu površinskih voda. In tukaj, kar kolegi opozarjajo, ni vprašanje monitoring da ali ne, ampak je vprašanje neke enotne metodologije, na osnovi katere bomo imeli vsi poenoteno stanje, da bodo lahko v bistvu pač stanje pravzaprav kolegi tukaj spremljali.

Zdaj pa mogoče še, bi prosil kolege, da poudarijo, kako poteka pravzaprav postopek spremembe direktive, v kateri fazi smo v tem trenutku in kakšna je v bistvu časovnica s tem povezana, da pravzaprav pridemo do končne verzije. Pa bi mogoče gospo Turkovo prosil, da to pojasni.