Hvala lepa. Hvala lepa za predstavitev. Torej kar na začetku povem, da podpiram proračun. Bi pa recimo, ko je govora o železnici, bi si želel, da je sinergija tudi z energetiko, tako da gre na železnico več sončnih elektrarn, ker to po mojem se da narediti.
Glede istrskega vodovoda zelo podpiram rešitve in dam samo primerjavo, da je diktator Gadafi zgradil 1800 kilometrov vodovoda, 4 metre premera cevi, 4 metre premera, ampak seveda je bil diktator, pa imel je dosti denarja. Ampak to ni ovira, da ne bi pri nas, kot imamo daljnovode visoke napetosti, da bi imeli tudi vodovode in da se poveže cela Slovenija, ne s 4-metrskimi cevmi, ampak ne vem, za pol metrsko cevjo ali karkoli, to se da narediti. Vode imamo pa v Sloveniji na pretek, od 3 tisoč milimetrov padavin ob Soči do, ne vem, okrog tisoč v Prekmurju. Skratka, vode imamo dovolj, samo je treba razporediti.
Kar se tiče urejanja vodotokov, tudi zelo podpiram. Tu bi vas rad samo spomnil, da med prvo in drugo svetovno vojno je bilo v Sloveniji 20 tisoč žag, mlinov in malih elektrarn, večino teh je zdaj opuščenih. Če bi delali več gor vodnih akumulacij, bi bile tudi poplave manjše. Jaz se ne spomnim, ampak iz pripovedovanja pa iz hoje po hribčkih pa vem, da se je nekje v 30-ih letih utrgal oblak tu v Polhograjskih Dolomitih, konkretno so potem Mačkov graben so dali betonske ovire, tako, da ni hudournik, da ne plane v dolino, ampak da se gor zadržuje. Jaz mislim, da je bilo to vse opuščeno, take stvari, tako da marsikaj bi se dalo na tem še narediti.
Imam pa eno vprašanje, to je samo komentar, imam pa še eno vprašanje, ki pa mogoče nisem bil dovolj pozoren ali sem pa preslišal. Ali je v tem budžetu karkoli namenjeno boljšemu, hitrejšemu reševanju blata iz komunalnih naprav, ki, kot veste, je bil problem, tam smo imeli čisto za začetek, nikoli ni štimala računska bilanca na izvoru, pa na izvozu in tako naprej? Hvala lepa.