/ vklop mikrofona/ …čujem, ja, okej.
Od gospe Sukičeve, če lahko nadaljujem odgovor, ki ga je že podal delno državni sekretar. Se pravi, v Skladu za podnebne spremembe, trenutno veljavnem, kjer je do leta 2023, gre za predvsem blaženje in pa prilagajanje, ta dva sklopa sta ključna in pa tudi mednarodna, mednarodni del, kar pomeni, da dajemo tudi denar za mednarodno razvojno pomoč. Vse, vse pač, zadeve morajo biti v skladu z Zakonom o varstvu okolja sprejetim, se pravi, kaj se, kaj se financira iz podnebnega sklada. Se pravi, večina sredstev gre za blaženje in pa prilagajanje na področju kmetijstva, na področju gospodarstva, en velik del je tudi za subvencije na Eko skladu, se pravi tako za sončne elektrarne, kot za avtomobile, električne in pa za male kurilne naprave, toplotne črpalke, en del je pa tudi za razogljičenje, obnovljive vire energije ter industrijo, pa stavbe. To so ključni, ključni segmenti, ki so, ki nam itak govorijo tudi, ključne segmente, ki vplivajo na podnebne spremembe.
Mogoče samo še en stavek, da je ravnokar v obravnavi odlok o podnebnih spremembah za leto 2022, ker smo ugotovili, da nekje pač denar ne bo porabljen in smo ga za to pač povišali na določenih segmentih Eko sklada. Samo to glede subvencij. To je zdaj že v štirinajstdnevni javni obravnavi.
Mogoče glede biotske raznovrstnosti še en stavek… Zakaj se zniža? Predvsem se zniža za glede EU sredstev in pa na slovenski udeležbi, na projektih, kot so Vrh Julijcev, Za Dravo, Natura 2000 in pa Pivka, Kras. To v bistvu so znižane, zato je tudi znižanje te biotske raznovrstnosti, te postavke, mogoče za to.
Hvala.