Hvala za besedo.
Na tole izvajanje je verjetno kar težko odgovoriti na kratko. Pa vendar bom poskusil.
Že sama dikcija vsega izrečenega po našem mnenju ni ravno primerna. Ne gre za nikakršen digitalni davek, daleč od tega.
In pa to zdaj kot je rečeno »naj gre vse na trg, naj plačuje tisti, ki hoče to gledati« - to verjetno tako ne gre. RTV Slovenija je največji in seveda najpomembnejši javni zavod v Republiki Sloveniji. In v 21. stoletju seveda za obstoj, če mogoče malce teatralično rečem, pa vendar, ne, te skupnosti dvo-milijonske, nujno potreben.
Tako, da pozdravljam pa tisti del, ki je sploh sprožil to debato. Se pravi, nujno je potrebno ne samo začeti ampak tudi osmisliti poti razvoja v resnici, predvsem poti razvoja naše skupne hiše, ki ne sme biti prepuščena samo trgu in po drugi plati tudi ne sme biti prepuščena volji države. Tako, da javni zavod RTV Slovenija je pa vsekakor potreben posodobitve in dodatnega razvoja. In v tej smeri gredo tudi naši bodoči predlogi in pa naše trenutno razmišljanje. Ustvariti skupaj z njimi moramo v resnici v zelo kratkem času en vzdržen model financiranja, seveda ki bo na en način tudi garantiral in okrepil postulate kot so neodvisni status in tako naprej.
Tako, da naše razmišljanje gre vsekakor v smer, še enkrat, posodobitve upravljavskih mehanizmov, posodobitve zajema ali pa spremembe zajema finančnega vložka državljanov. Ne gre pa niti pod razno v smeri večjega državnega nadzora, tudi skozi državni proračun. Ali po drugi strani prepuščanja vsega, kar javni zavod RTV Slovenija zagotavlja, trgu. Tako, da skupaj moramo najti eno srednjo pot in to v relativno kratkem času. In potem moramo vsi skupaj po tej poti kreniti.
Toliko samo za uvod.
Hvala, predsednik.