Spoštovane in spoštovani, pričenjam 15. sejo Odbora za infrastrukturo, okolje in prostor in vse prisotne prav lepo pozdravljam.
Obveščam vas, da se je opravičila poslanka Nataša Sukič, imam tudi eno pooblastilo, in sicer, na seji kot nadomestna članica, namesto poslanke Jerce Korče, bo prisotna poslanka Tina Heferle.
Prehajamo na določitev dnevnega reda seje odbora. S sklicem seje ste prejeli naslednji dnevni red: Predlog resolucije o Nacionalnem programu varstva okolja za obdobje 2020–2030. v poslovniškem roku nisem prejel nobenega predloga za spremembo dnevnega reda, zato je ta določen, kot ste ga prejeli s sklicem seje.
Prehajamo na 1. TOČKO DNEVNEGA REDA – OBRAVNAVA PREDLOGA RESOLUCIJE O NACIONALNEM PROGRAMU VARSTVA OKOLJA ZA OBDOBJE 2020–2030, ki ga je Državnemu zboru na podlagi 109. člena Poslovnika Državnega zbora v obravnavo posredovala Vlada.
Za obravnavo je bilo posredovano naslednje gradivo: predlog resolucije z dne 19. 12. 2019, mnenje Zakonodajno-pravne službe z dne 28. 1. 2019 in pa mnenje Državnega sveta z dne 23. 1. 2020. V poslovniškem roku so bili vloženi amandmaji poslanskih skupin LMŠ, SD, SMC, Desus in SAB k 3., 5., 6., 11. in 12. poglavju. In pa, prejeli smo tudi na mizo predlog za amandma odbora Poslanske skupine Nove Slovenije k 6. poglavju. Vsa navedena gradiva so objavljena na spletni strani Državnega zbora. Na sejo so bili k obravnavi te točke povabljeni: Ministerstvo za okolje in prostor, Državni svet, Umanotera, Zveza ekoloških gibanj Slovenije, FOKUS – Društvo za sonaraven razvoj in pa Zakonodajno-pravna služba.
Obravnava predloženega predloga resolucije bo na odboru potekala na način kot ga je Državni zbor uveljavil v primerih ob obravnavi aktov, ki jih sprejema Državni zbor v enofaznem postopku. Torej, po anologiji zakonodajnega postopka s pripravi dopolnjenega predloga akta v primeru sprejetih amandmajev na matičnem delovnem telesu. Na začetku podajam besedo predstavniku predlagatelja s strani Ministrstva za okolje in prostor, gospod Maver.
Izvolite.