Še kdo? Ne, ni želje več po razpravi. Bom dal na glasovanje. Zaključujem razpravo.
Najprej dajem na glasovanje predlog sklepa: »V skladu z drugim odstavkom 58. člena Poslovnika Državnega zbora se na dnevni red 75. izredne seje Državnega zbora uvrsti naslednja točka dnevnega reda točka 23. Mandatno-volilne zadeve.«
Kdo je za? (Nepovezani poslanci, SD, Soglasno sprejeto) Kdo je proti? (Nihče.)
Prehajamo na odločanje o predlogu, da se 75. izredna seja skliče in izvede kot sejo na daljavo. Predlog je sprejet, če ga podprejo vodje poslanskih skupin, katerih člani predstavljajo dve tretjini vseh poslancev.
Kdo je za, da se skliče kot seja na daljavo? (NSi, Manjšine, SNS, SMC, SDS) Kdo je proti? (Ostalo ne.)
Ugotavljam, da sklep ni sprejet.
Na glasovanje glede na to, da bo seja običajna gremo na naslednje sklepe torej na glasovanje dajem naslednji predlog sklepa: »Poslanske skupine k dvema točkama dnevnega reda 75. izredne seje Državnega zbora najavijo čas v skladu s tretjim odstavkom 67. člena Poslovnika zbora.«
Kdo je za? (NSi, Narodne, SNS, SMC, SDS, SD, LMŠ, Desus, Nepovezani) Kdo je proti, vzdržani? (Levica…)
Ugotavljam, da je sklep sprejet.
Na glasovanje dajem naslednji predlog sklepa: »Predlagatelji imajo pri predlogih zakonov in predlogov aktov za dopolnilno obrazložitev na voljo do 5 minut za razpravo pa največ do 30 minut. Vlada ima za predstavitev mnenja k zadevam drugih predlagateljev na voljo do 5 minut ter do 30 minut za razpravo. Predlagatelj skupina poslancev prvopodpisani Luka Mesec ima pri 19. točki za dopolnilno obrazložitev na voljo do 15 minut. Vlada ima za predstavitev mnenja na voljo do 15 minut za razpravo pa imate oba na voljo največ do 60 minut. Pri 21. točki ima predlagatelj skupina poslancev Brane Golubović za dopolnilno obrazložitev na voljo do 30 minut za odgovor na predlog obtožbe ima predsednik Vlada na voljo do 30 minut, za razpravo pa imata oba na voljo do 60 minut.«
Kdo je za? (Soglasno.) Kdo je proti? (Nihče.)
O določitvi časa za 23. točko to je Mandatno-volilne zadeve ne bomo odločali prosim pa vas, da morebitne razpravljavce k predvidenim zadevam za obravnavo najavite skladno s parlamentarno prakso pri Mandatno-volilnih zadevah.
Zaključujem to točko dnevnega reda.
Prehajamo na 3. TOČKO – TERMINSKI PROGRAM DELA DRŽAVNEGA ZBORA ZA JUNIJ IN JULIJ 2021.
Gradivo ste prejeli s sklicem seje kolegija. Želi kdo besedo? (Ne.) Zaključujem razpravo.
Prehajamo na glasovanje. Na glasovanje dajem naslednji predlog sklepa: »Sprejme se terminski program Državnega zbora za junij in julij 2021.«
Kdo je za? (NSi, Narodne, SNS, SMC, SDS, Desus, Nepovezani poslanci…) Kdo je proti? (?)
Ugotavljam, da je terminski program sprejet. S tem zaključujem to točko dnevnega reda.
Prehajamo na 3.A TOČKO – PREDLOG ZAKONA PO NUJNEM POSTOPKU.
Predlog ste prejeli v petek, 21. maja z obvestilom o širitvi današnje seje. Kolegij razpravlja in glasuje o predlogu Vlade, da Državni zbor po nujnem postopku obravnava Predlog zakona o spremembah in dopolnitvah Zakona o informacijski varnosti. Ali želi besedo predstavnica Vlade?
Mag. Janja Garvas Hočevar, imate besedo.