Hvala lepa gospodu ministru.
Sedaj prehajamo na odločanje in sicer, glasujemo o predlogu za umik 1. točke dnevnega reda 17. seje Odbora za obrambo – to je Predlog resolucije o splošnem dolgoročnem programu razvoja in opremljanja Slovenske vojske do leta 2035. Glasujemo.
Kdo je za? (8 članov.) Kdo je proti? (8 članov.)
Ugotavljam, da predlog za umik ni bil sprejet.
Prehajamo torej na 1. TOČKO DNEVNEGA REDA – PREDLOG RESOLUCIJE O SPLOŠNEM DOLGOROČNEM PROGRAMU RAZVOJA IN OPREMLJANJA SLOVENSKE VOJSKE DO LETA 2035, ki ga je Državnemu zboru v obravnavo predložila Vlada in je objavljen na spletnih straneh Državnega zbora.
Kot gradivo, objavljeno na spletnih straneh Državnega zbora ste prejeli: mnenje Zakonodajno-pravne službe z dne 21. septembra 2021, pojasnila Ministrstva za obrambo na mnenje Zakonodajno-pravne službe Državnega zbora z dne 4. 10. 2021, mnenje Komisije Državnega sveta Republike Slovenije oziroma Komisije Državnega sveta za državno ureditev z dne 4. 10. 2021 in Predlog Poslanske skupine Socialnih demokratov za umik 1. točke z dnevnega reda 17. seje Odbora za obrambo z dne 4. 10. 2021.
K tej točki so bili vabljeni: mag. Matej Tonin, minister za obrambo, brigadir Robert Glavaš, načelnik Generalštaba Slovenske vojske, Državni svet, Zakonodajno-pravna služba, Urad predsednika republike in Kabinet predsednika Vlade.
V poslovniškem roku so amandmaje vložile Poslanska skupina Slovenske demokratske stranke, Poslanska skupina Nova Slovenija – krščanski demokrati in Poslanska skupina Stranke modernega centra, in sicer, k podpoglavju 7.1, podpoglavju 7.2, podpoglavju 8.2, podpoglavju 8.5.1 in poglavju 10, poglavju 11, poglavju 12 in k novemu poglavju predloga resolucije. Pričenjam drugo obravnavo predloga resolucije, v kateri bomo opravili razpravo in glasovanje o posameznih poglavjih in podpoglavjih predloga resolucije.
Odboru predlagam, da se razprava o vseh poglavjih združi v skladu s prvim odstavkom 128. člena Poslovnika Državnega zbora. Po opravljeni razpravi bi opravili glasovanje o amandmajih, nato pa glasovali o vseh poglavjih skupaj. Ali kdo temu predlogu nasprotuje? (Ne.) Ugotavljam, da ne.
Zato sprašujem, če želi predstavnik predlagatelja zakona oziroma resolucije, podati dopolnilno obrazložitev k poglavju predložene resolucije? (Da.)
Gospod minister, izvolite, beseda je vaša.